Aktuálně z Beachklubu Ládví


Páté místo Terezy Kotlasové a Daniely Resové na ME U22 v beachvolejbale.

Mistrovství se konalo v rakouském Badenu za účasti  32 ženských párů. Los přidělil do skupiny našim dívkám -Tereza Kotlasová, Daniela Resová týmy reprezentující Bulharsko, Rakousko II a Lotyšsko. Děvčata první dva duely zvládla bez větších problémů a o prvenství se utkala s Lotyškami, na které však nestačila. V prvním kole play off narazila na tým Polska II. První set tohoto utkání naše děvčata prohrála. Ve druhém se jejich výkon výrazně zlepšil a byl korunován vítězstvím. V rozhodujícím setu se až v samotné koncovce, po kvalitním výkonu podařilo bodově odskočit a zvítězit, což znamenalo postup do kola druhého. Tam na ně čekaly vítězky skupiny "B" Polsko I. Utkání mělo obrácený průběh, než předešlé. V prvním setu naše hráčky dominovaly, ve druhém byl lepší soupeř. Rozhodující set pak po výborném výkonu opanovaly naše reprezentantky a zajistily si postup mezi osm nejlepších týmů. V této fázi turnaje, kde již není slabšího soupeře, jsme narazili na toho opravdu nejlepšího, a to Rusko (pozdější vítěz celého šampionátu). V tomto duelu jsme i přes velkou snahu na ruský pár nestačily a prohrály 2:0.

Celkové páté místo je úspěchem, a to i s ohledem na předváděnou hru a věk hráček - obě mají 19 let a perspektivu dalšího výkonnostního růstu!

DSC 0660